Syrop z kwiatów czarnego bzu – przepis

Kwiat bzu czarnego

Syrop z kwiatów czarnego bzu jest doskonałym środkiem wzmacniającym, bogatym we flawonoidy, fitosterole, witaminy i potas. Syrop z z kwiatów czarnego bzu powinien być stosowany przy przeziębieniach, osłabieniu, jako środek regulujący przemianę materii, znakomity na kaszel.

Jak przygotować syrop z kwiatów czarnego bzu ?

Przepis na syrop z kwiatów czarnego bzu jest bardzo prosty i nie wymaga wielu składników (oprócz oczywiście zebrania samych kwiatów czarnego bzu).

Syrop z kwiatów czarnego bzu

Kluczem do sukcesu okazuje się odnalezienie El dorado czarnego bzu. Jak widać na powyższym zdjęciu, syrop z kwiatów czarnego bzu zapowiada się obiecująco.

Kiedy zbieramy kwiaty czarnego bzu ?

Kwiaty czarnego bzu zbieramy, w celu uzyskania surowca najwyższej jakości, na początku lub w pełni kwitnienia, która przypada od połowy maja do początku czerwca. Najlepszy czas na zbiór to godziny przedpołudniowe, po obeschnięciu rosy, lub późne popołudnie. Ten cenny surowiec pozyskujemy z krzewów czarnego bzu, który często rośnie na skrajach lasów, przy rowach melioracyjnych, rzekach oraz  na miedzach.

Za zbiorem w początkowym okresie kwitnienia przemawia jeszcze wygoda, odpada wtedy problem z nieproszonymi lokatorami. Jeśli jednak zrywamy kwiaty później i w baldachach znajdują się małe czarne robaczki, nie obtrząsajmy ich, gdyż wtedy usuniemy wraz z nimi cenny pyłek kwiatowy. Pozbędziemy się ich układając kwiaty na arkuszu białego papieru bądź na białym prześcieradle.

Syrop z kwiatów czarnego bzu – jakie składniki?

8 litrów baldachów z kwiatami czarnego bzu (ok. 500g baldachów)

4 kg cukru

sok z 5 cytryn

5l wody

Jak przygotować syrop z kwiatów czarnego bzu ?

Do oddzielonych od szypułek kwiatów ułożonych np. w słoju, należy dodać wrzącą zalewę sporządzoną z wody, cukru i soku z cytryn. Słój przykrywamy, a następnie odstawiamy na 2-4 dni. Nie zapominajmy o tym, aby  raz dziennie mieszać zawartość naczynia.

Gdy już minie wspomniany okres, musimy przecedzić prawie gotowy syrop z kwiatów bzu czarnego. Proponuje do tego celu użyć sitka o drobnych oczkach, dzięki czemu zatrzymamy drobne zanieczyszczenia a nasz syrop będzie miał klarowny wygląd. Następnie rozlewamy do butelek i pasteryzujemy.

Jak syrop z kwiatów czarnego bzu spasteryzować domowym sposobem?

Pasteryzacja to nic innego jak proces dzięki, któremu nasz syrop z kwiatów czarnego bzu będzie mógł spokojnie przetrzymać w naszej spiżarce długi okres.  Zasady pasteryzacji przedstawione są w portalu abczdrowie.

 

Teraz mamy gotowy syrop z kwiatów czarnego bzu.

Syrop z kwiatów czarnego bzu ma zastosowania w medycynie naturalnej.

One Response to Syrop z kwiatów czarnego bzu – przepis

  1. stream pisze:

    There is definately a lot to find out about this topic.
    I really like all the points you’ve made.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.