Skuteczny i pachnący środek na komary

Środek na komary

Wyruszacie nad rzekę czy do lasu? Chcecie wieczorem usiąść na tarasie lub pospacerować z dzieckiem w parku bez towarzystwa uciążliwych komarów? Mam dla Was skuteczny środek na komary, sprawdzony podczas urlopu w samym sercu Puszczy Białowieskiej.

Środek na komary jest bardzo wygodny w użyciu, gdyż jedno opakowanie przeznaczamy dla całej rodziny, od najmłodszego dziecka po dorosłych. Wspomniany specyfik jest również bezpieczny dla naszej skóry i dróg oddechowych, ponieważ sporządzamy go tylko z naturalnych składników.

Środek na komary

Środek na komary

Jakie składniki do „środek na komary”

Potrzebujemy sporządzić mieszaninę z olejków eterycznych. W tym celu trzeba sięgnąć po naturalne olejki eteryczne:

  • olejek cytronelowy – 10 kropli
  • olejek lawendowy – 10 kropli
  • olejek mięty pieprzowej – 8 kropli
  • olejek paczulowy – 2 krople

Nie przerażajcie się koniecznością zakupu aż czterech olejków. W sezonie letnim być może kilkukrotnie będziecie sporządzać środek na komary, poza tym wspomniane olejki można wykorzystać również do wielu innych celów, m.in. na ukąszenia po owadach (ale już nie na ukąszenia po komarach, bo tych nie będzie:)

Oprócz olejków potrzebujemy jeszcze:

  • 200 ml wody destylowanej lub zwykłej wody przegotowanej i schłodzonej
  • butelkę ze spryskiwaczem

Jeśli nie posiadacie w domu butelki ze spryskiwaczem możecie ją zakupić w drogerii lub w sklepie internetowym, być może nawet w tym, który będzie oferował naturalne olejki eteryczne.

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z olejkami eterycznymi, rzućcie proszę okiem na ten wpis. Znajdziecie w nim informacje jak nie dać się nabrać i kupić właściwej jakości olejek.

Jak przygotować środek na komary

Przygotowanie środka na komary jest bardzo proste i szybkie.
Do butelki ze spryskiwaczem wlewamy 200ml wody i wkrapiamy po kolei olejki eteryczne w ilościach podanych wyżej. Zakręcamy butelkę i mieszamy.

Jak  stosować środek na komary

Przed użyciem nasz środek na komary mieszamy i rozpylamy na odzież i ciało. W razie potrzeby, po kilku godzinach, powtarzamy czynność.

Skuteczność środka na komary

Wspomniany środek na komary sporządzamy z kilku olejków eterycznych. Mieszanina olejków jest zawsze skuteczniejsza od pojedynczego składnika, stąd nasz specyfik wykazuje pożądane, odstraszające działanie na komary.

Test uczuleniowy

Żeby być pewnym, że nasz środek na komary nie będzie uczulał, dobrze jest zrobić test uczuleniowy. Szczególnie wskazane jest zrobienie testu u alergików, osób o wrażliwej skórze oraz dzieci. Na 10 kropli oleju, np. słonecznikowego, nakrapiamy 1 kroplę testowanego olejku i nanosimy w zgięcie łokcia lub skórę za uchem. Obserwujemy przez 24h, czy nie pojawia się jakaś zmiana skórna typu zaczerwienienie, swędzenie, wysypka. Dla pewności można wydłużyć obserwację na kolejne 24h.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.